Гiсть з Канади

У період з 10 по 21 лютого студенти  Семінарії проходили предмет "Християнська Етика" , викладачем якого був гість з Канади - Карл Санте. Пропонуємо Вашій увазі інтерв'ю з шановним гостем, на яке він охоче погодився. 

 

  • 1. Розкажіть  про себе та своє служіння
  • Я одружений з єдиною своєю дружиною останні 38 років. Вона допомагала мені зосередитися та серйозно ставитися до Божих речей. Ми маємо трьох дітей та п’ятеро внуків. В 1970 році я отримав перше посвідчення пастора Асоціації П’ятидесятників Канади. Я був активним в церкві на різних посадах останні трохи більше 50 років. Моя рідна церквa це Сауфшор Камюніті Черч (SouthshoreCommunityChurch) неподалік Монтреалю, Канада. Бог дав мені можливості служити в різних умовах – служіння на півночі Канади; освіта в Сімейному Житті в Сар, Чад, Африка; в команді церковного служіння; заміняв місцевих пасторів та шість років в Китаї як вчитель англійської мови. В Китаї кілька домашніх церков постійно просять підтримувати та відвідувати. Я провів 35 років в соціальному служінні душе опікунства молодих людей та сімей з труднощами. Я вірю, що ця сфера служіння надала мені здібності, які мені знадобилися в багаторічній праці в церкві. Я також зміг з підтримкою дружини отримати ступінь Магістра Богословських Наук в університеті Конкордія в Монтреалі.

    1. Ваші враження від перебування в Україні

    Люди переживають глибоке політичне потрясіння, про що свідчить революція та хаос у Києві на Майдані. Люди хочуть того, що є вигіднішим для їхнього життя.

    Я вірю, що бачив те саме в бажаннях віруючих в семінарії та В ЦЕРКВАХ, ЯКІ Я ВІДВІДАВ. ВІРУЮЧІ ПРАНУТЬ СПРАВЖНЬОЇ ВІРИ, ЩО ВІДПОВІДАЄ ЇХНІМ ЖИТТЯМ. Диктатура з боку лідерів не сприймається як духовне лідерство і не обов’язково призначена Богом. Занепокоєння людського духу чи вплив матеріалізму все ще лишається питанням, на яке немає відповіді. Це сучасний стан людства не лише в Україні. Молоді люди сповнені ентузіазму  і хочуть працювати та свідчити про Бога. Україна звісно є країною, яка відрізняється від нашого першого погляду на Київ.

    1. Порівняйте духовної ситуації в Канаді та Україні

    Духовна ситуація не дуже відрізняється між Канадою та Україною. Я вірю, що як правило, молоді люди з церкви в Канаді дещо більш  самостійні, тому залежність від Бога їх не так сильно мотивує. Хороша економіка сприяє тому, що люди стають незалежними від інтенсивних, близьких особистих стосунків з Богом. Надія на те, що Канада не зайде занадто далеко в цьому напрямі!

    1. З вашого навчання в християнському закладі, що вам найбільше запам’яталося та знадобилося у вашому житті?   

    Багато років тому, коли я мав привілей навчатися в Біблійній школі в Німеччині, часи були інші. Досвід та переживання тих років все ще часто наповнюють мій розум, особливо, коли я тут, в Коростені. Мої найяскравіші спогади – це служіння, які ми проводили в церквах щотижня та молитовні зустрічі, які часто починалися спонтанно, на молитві перед початком і тривали до кінця уроку. Молитва та служіння – це те, що лишилося в моїх спогадах. Це стало найкориснішим у здійсненні моєї роботи, яку я маю в Царстві Господньому.

    1. Побажання для студентів та читачів

                   Моє побажання студентам – щоб вони основувалися на бажанні отримувати знання Біблії, але ще більше на отриманні знання про людей та про те, як вони ставляться до Бога та сприймають бога. Нехай студенти розвивають ентузіазм та цілісність у своїх свідченнях. Я молюся, щоб їхнє свідчення було актуальним у всі часи та являло собою Добру Новину більше, ніж знайому культуру. Можливо, це тягар для будь-якої людини, але я переконаний, що сучасна молодь більше здатна та більше прагне до справжніх свіжих стосунків з Всемогутнім, люблячим Богом, ніж моє покоління.

    Адміністрація та студенти Семінарії Практичного Богслів'я висловлюють щиру подяку Карлу Санте за його вагомий вклад в академічний розвиток Семінарії та бажає йому рясних благословінь від Господа на подальше життя та служіння.