Християнський консультанти покликані дарувати надію!

«Бо Я знаю ті думки, які думаю про вас, говорить Господь, думки спокою, а не на зло, щоб дати вам будучність та надію.» – Єремія 29:11 

Нещодавно я натрапив на статтю, якою поділився з нашими студентами професор у світському університеті тут в Канаді. Це була стаття про те, як ми як консультанти повинні триматися надії для наших пацієнтів, про те, як ми повинні ділитися цією надією з нашими пацієнтами, щоб вони могли мати надію у своєму житті. Стаття для мене виявилася досить цікавою: те, що говорив автор, було правдою, але я помітив, що та надія, про яку говорилося в тій статті була тимчасовою надією, позбавленою сили. Мені зрозуміло, що як християнські консультанти, ми маємо набагато міцнішу основу надії, якою можемо ділитися з нашими пацієнтами. Не зважаючи на те, що світський автор має рацію та заслуговує на увагу, вони не можуть передати ту неймовірну силу християнської надії, якою ми як віруючі, можемо ділитися з нашими пацієнтами.  

 

Перед тим, як я перейду до обговорення цієї великої християнської надії, я хочу коротко поговорити про корисне дослідження, зроблене світськими консультантами. Дослідження поняття надії в консультуванні  є досить захоплюючим: просто  говорить про те, що консультанти вважають, що для пацієнта є надія, навіть в найтемніші часи проблеми, пацієнт мав кращий результат  у своєму житті. Це правда, не залежно від ситуації, в якій людина отримує консультацію (чи то залежність, чи травма, депресія, страх, насильницькі відносини, проблеми з навчанням чи інші питання), чи виду консультації. І що виявилося найбільш важливим, що консультування добре спрацювало в сенсі надії: щоб консультант спряв тому, щоб розвинути у пацієнта так звану «самоефективність» (або віру в те, що пацієнт зможе зустрітися зі своїми викликами). А це означає, що для нас, як для консультантів, що коли ми заходимо на зустріч з нашими пацієнтами, ми повинні заходити в кімнаті консультації як люди, які матимуть віру в те, що пацієнт вирішить цю проблемо, якою би вона не була. Це не може бути підроблена надія, але справжня! Іноді, це може бути складно, оскільки іноді ситуації пацієнтів є на стільки похмурими, що насправді у нас немає відповіді на їх ситуацію.  

Я на даний момент консультую одну 40 літню жіночку, в якої страшенне минуле, сповнене насилля, активні розлади з прийомом їжі, а також зараз вона помирає від раку. Зрозуміло, що я просто не можу сфабрикувати надію, на зразок: «Все буде добре!», коли скоріш за все зараз вона зіткнулася з вкороченням свого життя. Однак, я МОЖУ триматися надії для неї, що вона зможе зустрітися зі своїми викликами з мужністю та стійкістю, і знайде радість впродовж цей болючий час. І насправді, я можу триматися надії для неї, що вона може зробити цей світ кращим місцем. Я вірю, що моя надія для неї перенеслася в її пошук виходів, які стануть внесок в цей світ, завдяки розмовам з іншими про розумове здоров’я, щоб підбадьорювати інших, і завдяки її творам, які торкаються багатьох інших людей, які борються з розчаруванням та депресією.  

Як консультантам, це просто необхідно, щоб ми трималися реалістичної надії на наших клієнтів: справжньої, щирої надії, що вони можуть досягнути своїх цілей. Ця сила була показана в багатьох академічних дослідженнях, і вона дає нам велику надію, що ми, як консультанти, можемо бути ефективними допоки ми сяємо цим світлом надії в наших пацієнтів. Тепер, звісно, християнське слово «Надія» містить в собі набагато більше важливості та сили, аніж світське слово, якими би змістовними не були наші світські колеги.  

Як у християн, у нас є велика надія, що Бог може забезпечити нас силою, вірою, стійкістю та мудрістю сьогодні, даючи людям змогу зустрітися з невимовно важкими  життєвими обставинами з Його благодаттю та милістю. І, звичайно, як тільки ми покладемо свою надію на Нього, ми матимемо величезну надію, що всі наші гріхи прощені, життя у спілкуванні з Духом Святим, та надію на вічність з Ісусом! Ця надія – це те, чим ми не можемо нехтувати в нашому консультуванні: насправді для людьми, з якими ми зустрічаємося, Ісус є єдиною надією в їхньому житті. Розділяючи надію на майбутнє в небесах та надію теперішнього глибокого ходження з Господом, ми допомагаємо нашим пацієнтам мати свою частку у вічності. А якщо ви такі як я, то багато ваших пацієнтів можуть не бути християнами, і можуть не бути зацікавленими в тому, щоб почути Євангеліє, як ви Його представляєте. Необхідно мати мудрість та бути чутливим до голосу Духа Святого, щоб знати, коли ділитися цією надією, але навіть якщо пацієнту не цікаво чути про Ісуса, ви можете молитися за них з вірою, надіючись, що Христос привів їх на ваш шлях, щоб ви послужили їм і любили їх. Тримайтеся вічної надії для ваших пацієнтів: ви можете бути єдиним християнином, кому вони зможуть відкритися, а чуючи крик їхніх сердець, ви можете не лише передавати з любов’ю надію в їхнє майбутнє завдяки вашій доброті та розумінню теперішнього, але також долучитися до служіння молитви, яка розіб’є бар’єри, щоб їх можна було привести до істинної надії життя з Ісусом.  

Після того, як провів трохи часу з вами восени 2018 року, я тримаюся міцної надії, що з Семінарії вийдуть неймовірно обдаровані та співчутливі консультанти, які служитимуть своїм пацієнтам та ділитимуться цією неймовірною надією, яку ми маємо в Ісусі! «Бог же надії нехай вас наповнить усякою радістю й миром у вірі, щоб ви збагатились надією, силою Духа Святого!» Римлян 15:13

  Брент Діаз (Brent Diaz)

працює консультантом людей з травмами в Канаді, наглядає за іншими консультантами також. Він викладає консультування по травмах та залежностях в університетах та в семінарії, а також є  колишнім молодіжним керівником. Зі своєю дружиною він веде уроки дослідження Біблії при церкві для дорослих, а також мав можливість викладати волонтером на місії від Асамблеї П'ятидесятників Канади в Коростені, Україна, Литві, Малаві та Кенії, щоб допомогти спорядити  християн на краще служіння людям, які пережили травму насильство. Брент - щасливий у шлюбі з Крісті, разом з якою вони виховують четверо дітей.