Два тижні грецької мови

 З 27 січня по 7 лютого студенти Семінарії Практичного Богослівя (стаціонарне відділення) мали прекрасну можливість зануритись у вивчення грецької мови Нового Заповіту. Пропонуємо інтерв’ю з викладачем цього предмету. Це – Наталія Львівна Туз, академічний декан Львівської богословської семінарії.

 

 

Як ви відчули поклик від Бога трудитися саме у сфері християнської  освіти?

Після завершення бакалаврату у ЛБС я почала викладати у недільній школі у моїй Львівській церкві «Віфанія». Пізніше, навчаючись на магістратурі, ми збиралися після уроків зі студентами, які потребували більш детального пояснення грецької мови. Опісля, мене попросили допомогти викладати позаурочно студентам, які бажали наздогнати програму. Завершуючи магістратуру, мені запропонували піти на місце викладача викладати Грецьку мову у Львівську Богословську Семінарію. Прийнявши рішення, у мене настав повний мир у серці, так як у мене були й інші пропозиції; я розуміла, що це рішення є від Бога. Так я почала спочатку працювати викладачем Грецької мови та окремих Біблійних книг, через рік - асистентом академічного декана, ще через рік - деканом стаціонарного відділення ЛБС.

Що на Вашу думку є пріоритетнішим: світська освіта  чи  християнська?

Вважаю, що важливими є як світська, так і християнська освіта. Отримавши спочатку богословську освіту, я зрозуміла, що мені необхідна також світська освіта. Також, викладаючи студентам у різних групах,у різних біблійних закладах, після декількох запитань чи відповідей, зразу помітні люди, які мають вищу світську освіту; вони мають вищий освітній рівень підготовки для навчання у вищій школі.

Основні виклики сьогодення для християнської молоді.

Сьогодні християнська молодь, найперше, потребує хороші приклади служителів, батьків, викладачів, друзів для наслідування справжнього образу Христа.А також, тих, хто зможе піти поруч з ними, не осуджуючи їх у їхніх помилках, підбадьорюючи їх у їхніх починаннях та на подальшому їхньому християнському шляху, допомагаючи їм піднятися, коли вони впадуть, підтримуючи їх як молитовно, так і своїми поступками. Працюючи з молоддю, спостерігаю, що дуже часто молодь залишена служителями; від неї очікують, що вона все повинна робити сама, та ще й досконало. Такого не буває. Тому навіть найбільш ініціативні молоді люди довго не протримуються так. Кричущою проблемою, як на мене, в церквах є те, що не має учнівства, як такого, тому і виникають багато проблем з молоддю.Батьки, рідні також навчають часто робити собі пріорітетними другорядні речі, живучи за світськими принципами. Молоді потрібно знати, що вони не одні, що вони йдуть за кимось. Тоді вони зможуть повести й інших за собою.

Ваші побажання для студентів та читачів...

Хочу побажати кожному студенту, найперше, прийняти тверде рішення наслідувати Христа у своєму житті;а також, ніколи не допускати розчарування в Бозі, Його Слові, навіть якщо тобі щось і не буде зрозумілим; не дивитися на світські спокуси чи друзів, які можливо досягнули щось у цьому світі, - пам’ятай,найбільш цінним є те, не скільки у тебе в кармані грошей, але чи ти приємний є Богові, чи виконуєш Його волю тут на землі. Роби своїми друзями тих людей, біля яких ти зможеш ставати кращим, з якими ти зможеш служити Господу і людям.

Ректор, працівни­ки та студенти Се­мінарії Практичного Богослів’я висловлюють щиру подяку Наталії Львів­ні Туз, декану стаці­онарного відділення Львівської Богослов­ської Семінарії, за ви­кладання предмету “Вступ до давньо­грецької мови”. Бажа­ємо Вам рясних Божих благословінь в кожній сфері Вашого життя, служіння та викла­дання.